Crowdfundingová kampaň na vydání knihy o občanském aktivismu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Od 1. září byla na serveru pointa.cz spuštěna crowdfundingová kampaň na vydání knihy Očima mladého aktivisty, jejímž autorem je Šimon Hlinovský. V knize popisuje zážitky z demonstrací, volebních kampaní a dalších událostí minulých let. Výtěžek půjde na zaplacení korektury, redakční a grafické práce.

Šimon Hlinovský, předseda pražské skupiny Českého červeného kříže a profesí procesní specialista v SAP, s nímž jsme letos v dubnu publikovali rozhovor, v chystané publikaci plánuje popsat své zážitky z demonstrací, happeningů, volebních kampaní i natáčení diskusních pořadů, které se odehrály od roku 2009 dodnes.

„Když máš velký transparent, potřebuješ někoho, kdo ti ho pomůže nést, ale všichni přátelé se ti v davu ztratí. Čekáš na tiskovou konferenci premiéra, ale on radši uteče zadním vchodem, protože se demonstrantů bojí. Nebo jsi nečekaně pozván(a) na pódium, abys s ostatními zazpíval(a) hymnu,“ píše v popisu crowdfundingové kampaně.

Důvody, proč se knihu rozhodl sepsat, byly dva. Jedním bylo zaznamenání vzpomínek pro budoucí generace, druhým předání myšlenek širší veřejnosti (jak stojí na webu, zvažuje vstup do politiky).

„Pokud máte pocit, že vyprávění o demonstracích nebude zajímavé, tak to je omyl. Myslím, že i obyčejné věci mohou být vzrušující. A na každé takové demonstraci se stanou události, které jsou neopakovatelné,“ sdělil pro Inspirante Šimon Hlinovský.

Crowdfundingová kampaň poběží na serveru pointa.cz až do konce září. Zájemci mohou poslat příspěvek na vydání knihy, přičemž je potřeba, aby se dosáhlo alespoň cílové částky, tedy 52 000 Kč. Pokud nebude částka vybrána, dárcům budou peníze vráceny. V případě, že bude cílová částka získána, dočkají se odměny právě podle výše příspěvku. Může to být podepsaný výtisk, ale také beseda s autorem nebo výroba transparentu na míru.

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Ivana Recmanová

Ivana Recmanová

Pracuji v Reveniu jako redaktorka a zároveň působím na volné noze jako překladatelka, lektorka a mediální poradkyně. V letech 2018 - 2020 jsem byla členkou Poradního orgánu pro monitorování práv osob se zdravotním postižením zřízeném při úřadu veřejného ochránce práv. V minulosti jsem publikovala například v Deníku Referendum, Mladé frontě DNES, Alarmu nebo Novém prostoru. Jsem diagnostikovaná autistka. Ve volném čase se věnuji psaní poezie, cestování, hudbě a dobrovolnické činnosti pro Trans*parent a Amnesty International.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!