Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo nový web o sociálním bydlení. Na adrese www.socialnibydleni.mpsv.cz jsou obecné informace, aktuality k tématu, zkušenosti obcí a také dokumenty. Pomoci mají nejen občanům, ale oslovují i města a obce a také neziskové organizace, které se mohou napřímo zeptat v rubrice „často kladené dotazy“.

„Je důležité, aby se měli občané v případě životních a existenčních problémů kam obrátit a získat potřebné informace. Řešení situace sociálního bydlení, z pohledu právního ukotvení, řadím mezi své hlavní priority,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Internetové stránky poskytují fakta spojená s finanční podporou v bydlení, sociálními dávkami na bydlení, sociální prací, sociálními službami či s investiční podporou sociálního bydlení v ČR. Jsou zde také sdíleny zkušenosti ze šestnácti obcí a jejich rozdílný přístup k sociálnímu bydlení. Skrze stránky je také možné spojit se s Kontaktním centrem Sociálního bydlení.

Web www.socialnibydleni.mpsv.cz vznikl ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem vnitra a také díky projektu „Podpora sociálního bydlení“.

Zdroj: MPSV

 

Foto: PixabayPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.