V pondělí 8. října – v Mezinárodní den popálenin – odstartoval projekt Burn Fighters. Platforma chce pomoci lidem, kterým nepozornost, nevědomost, ale i nenávist druhých, změnila život.

Za projektem burnfighters.com stojí dvě mladé ženy: Martina a Simona. Na webu píší: „Víme, že popáleniny nezasáhnou jenom tělo, ale celý život, přátele, rodinu, psychiku i okolí. Proto jsou tu Burn Fighters – pro ty co hledají pomoc, podporu, informace a světlý bod v budoucnosti.“

Pro popálené zřídily i uzavřenou facebookovou skupinu Burn Fighters. Samy totiž po svém úraze nenašly prostor, kde by si mohly popovídat a neformálně se poradit o každodenních problémech – třeba o tom, co použít za make up, když chcete skrýt jizvy či kde vyhledat pomoc odborníka.

Burn Fighters volně navazují na loňský projekt Vagonáři, který se věnoval převážně teenagerům s popáleninami od trakčního vedení.

Zahraniční inspirací byl osud Katie Piper, britské modelky a televizní hlasatelky, která po poleptání kyselinou sírovou absolvovala množství operací a dlouhé léčení.

Ve spolupráci s Channel 4 o ní byl natočen dokument Katie: My Beautiful Face. Svůj život popsala i v knize Krásná. Její zásluhou vznikla nadace Katie Piper Foundation, která pomáhá lidem s podobným osudem.

 

Foto: pixabayPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.