Každý rok vyberou z Pardubického kraje jednu rodinu s handicapovaným dítětem. Pak zorganizují několik koncertů a výtěžek z nich věnují rodině. Ta pak může dítěti dopřát třeba pobyt v lázních, nebo jinou věc, kterou potřebuje, ale rodina si ji nemůže dovolit. Festival Hudba pomáhá takhle funguje už dvanáctým rokem.

Projekt vznikl jako iniciativa lidí, kteří mají rádi hudbu a chtějí pomoct lidem ve svém okolí, kteří nemají stejnou startovní čáru jako oni. Dodnes tento festival vybral celkově přes dva miliony korun, které pomohly.

Letošní rodinou jsou Hermanovi z Vysokého Mýta, kteří chtějí pomoci Davídkovi. Davídek je nejmladší z pěti sourozenců. V šesti týdnech prodělal zástavu srdce a rodiče ho museli resuscitovat. V nemocnici v Hradci Králové ho lékaři zachránili, ale rodina ještě rok čekala na přesnou diagnózu. Davídek trpí dětskou mozkovou obrnou, má spastické končetiny a hypotonický trup. Výtěžek letošního ročníku bude věnován na zaplacení léčebného pobytu v lázních Klimkovice, kde Davídka čeká RE-HA terapie, a také na zaplacení léčebného pobytu v Arkádě v Ostravě.


Hudba pomáhá:

  • Hudební festival, který funguje dvanáctým rokem a který se snaží pomoci dětem z Pardubického kraje.
  • Vystoupilo na něm celkem už 62 kapel rozmanitých žánrů.
  • Vybralo se přes dva miliony korun.
  • Za letošní ročník „Hudby pro Davida“ se doposud vybralo 115 070 korun.


PTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.