Ještě naprosto jasně si vybavuji, jak jsem otevírala novotou vonící diář 2018.

Zanedlouho z letošních diářů otočíme poslední list a dveře stávajícího roku se nadobro uzavřou. Čekají nás další úkoly a výzvy, nápady, zážitky a překvapení.  Dny, které zase budou utíkat jako splašený dostihový kůň. Zkusme si to proto připomenout hned zkraje roku, který brzy převezme vládu od toho současného, a udržet si vědomě pocit plně užitého a prožitého času. Pravý smysl života.

A ještě předtím si vychutnejme adventní okamžiky a vánoční svátky. Období plné vůní, světel a kouzel. Koled, betlémů a pohádek. Blízkosti a vzájemnosti. Vydejme se třeba na pohodovou procházku. Na hrníček horkého svařáku, medoviny nebo čokolády a sáček pečených kaštanů. Do divadla nebo na výstavu. Dávejme potřebným – svoji pozornost i hmotné věci pro ně důležité, kterých sami máme dost, můžeme se o ně podělit a podat tak pomocnou ruku ostatním.

Odpočívejme, radujme se z darů, které nám život nabízí, a nenechme si je kazit nadměrným shonem a přemrštěným komerčním šílenstvím.

Protože na kolaps pod stromečkem z vyčerpání a nervozity, jenom proto, aby bylo přichystáno deset druhů cukroví, plná lednice, haldy balíčků k nadílce a byt se leskl jako muzejní vitrína, jistě rádi vzpomínat nebudeme…  Vše z toho stejně rychle pomine. Zážitky a pěkné vzpomínky nám ale nevezme nikdo.

Toto vydání #nechbroukažít  je letos poslední.

Přejeme Vám proto společně s Broukem krásné sváteční chvíle plné splněných přání, zdraví, štěstí, dobrých skutků a vnitřního klidu. A hlavně, ať to vše trvá i po Vánocích.

V roce 2019 se na Vás těšíme!

Eva Havlíčková a #nechbroukažít … 🙂

 

Foto: PixabayPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.