Asi si lze v dnešní době už jen těžko představit internetovou komunikaci bez emodži, to jest obrázkových znaků v textu. Ačkoliv se vyskytuje ve standardním Unicodu (technická norma pro kódování ve výpočetní technice) už více než 2800 znaků, nové každý rok přibývají.

Letos na podzim se tak internetoví uživatelé dočkají nových emodži. Krom hasičského stejnokroje a vafle to budou také vodicí pes, muži a ženy všech odstínů Fitzpatrickovy stupnice s holí, stejně tak lidé znakující, že jsou neslyšící, lidé na mechanickém i elektrickém vozíku, protéza nohy, protéza ruky a ucho s naslouchátkem. Informuje o tom server BBC News.

Na sociální síti Twitteru přivítala spousta uživatelů nová emodži s nadšením, část nicméně podotkla, že společnost Apple, která s emodži přichází, je měla představit už dříve. Jak píše Krissie Barrick, ředitelka digitálního ovlivňování v neziskové organizaci Scope, „měli jsme duchy, roboty, hovínko s obličejem a dokonce deset prázdných čtverečků na výběr, takže už nastal čas, abychom měli emodži i pro 15 % celosvětové populace, která je postižená“.

Seznam dostupných emodži je k dispozici například na serveru Emojipedia.com.

 

Foto: PixabayPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.