Pokud máte problém chvíli v klidu posedět, budete se tomu asi chtít vyhnout. Co když to však jinak nejde, například kvůli škole, práci nebo cestování? Tuto otázku si kladla i Stephanie Mitelman, kanadská profesorka pedagogiky a matka chlapce s ADHD. A přišla s revolučním řešením: vymyslela vibrační polštářky. Fungují tak, že je do nich vloženo vibrační zařízení, které se dá z polštářku snadno vyndat, což je praktické, pokud je třeba ho umýt nebo vyměnit zařízení baterie.

Polštářky se prodávají jak v kulatém, tak v oválném tvaru. Nemusí je využívat pouze lidé s ADHD, ale i lidé s depresí, úzkostí, poruchami spánku nebo autismem.

Senseez je skvělá značka a miluju jejich polštářky!“ píše autistická blogerka Grace, která provozuje blog Stim Wise. Na svém youtubovém kanálu natočila jejich videorecenzi. Na výrobcích oceňuje jejich pestrost. „Ať už se vám líbí věci pro dospělé, nebo pro děti, vždycky budou mít něco pro vás,“ říká Grace. Pro sebe si pořídila polštářek připomínající košili, který má stejně jako správná košile náprsní kapsu. Ze strany však koukala cedulka, kterou musela odpárat, protože ji dráždila.

Dalším autistou, který veřejně zhodnotil tyto polštářky, je vloger Jay, zároveň ambasador pro mladé společnosti Chewigem, jež vyrábí kousací a točící pomůcky pro autisty. Ale polštářky mají podle něj i nedostatky. „Vibrují hodně nahlas, je to na mě hlučné,“ uvádí v recenzi.

Tyto polštářky využívají i psychologové a lékaři ve své praxi. „Viděla jsem, že to funguje u dětí, tak jsem to zkusila i u dospělých. Zjistila jsem, že je to uklidňuje. Cokoliv, co pomáhá zrelaxovat smysly a uklidnit tělo, je pro mě skvělou pomůckou,“ uvádí klinická psycholožka Laurie Betito na stránkách společnosti.

V České republice lze nakoupit produkty Senseez na stránkách e-shopu eshop.nefdesante.cz/senseez. Ceny se pohybují v rozpětí 969 až 1799 Kč.

 

Foto: PixabayPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.