Cyklus benefičních koncertů skupiny USB band startuje v Jincích

Pomáhat hudbou, pobavit se a propojit svět zdravých s handicapovanými. Celkem dvanáct měst ve Středočeském kraji se dočká vystoupení talentované skupiny USB band. Hudební šňůru odstartuje skupina v pátek 13. září v Jincích. Cyklus Benefice pro… je věnován vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jejich životních podmínek. Celý výtěžek z první akce připadne rodině dvanáctileté Terezky z Jinců na Příbramsku.

„Některým rodinám na jejich životní cestě osud nadělí nejednu překážku. Dvanáctiletá Terezka se společně se svým dvojčátkem narodila předčasně v šestém měsíci. Na světě byla chvilku, a už bojovala se svou první životní nástrahou – krvácením do mozku. A byť svůj boj vyhrála, je Terezka ochrnutá na levou část těla a nemůže chodit. Diagnóza jménem těžká mozková obrna je navíc komplikována epilepsií a těžkou mentální retardací,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.

Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán například pod písněmi Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo. „Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme hráli v říjnu minulého roku a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro Barunčinu rodinu,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Podpořit Terezku Břicháčkovou můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium Potvrzení o daru. Finanční dary však můžete posílat už nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Terezku je datum koncertu: 13092019. Všechny finanční dary budou použity na neurorehabilitační cvičení pro Terezku na robotickém přístroji Lokomat, určeném k nácviku chůze. Součástí přístroje jsou monitorované robotické ortézy, pohyblivý chodník a závěsný systém. „Terezce cvičení na Lokomatu pomáhají aktivovat mozková centra a simulovat samostatnou chůzi, bohužel nejsou hrazena pojišťovnou,“ vysvětlila Terezčina maminka Vladimíra Břicháčková a dodala: „Od narození dětí jsme po nemocnicích neustále plni úzkosti a strachu. Nejezdíme na dovolené, nic se u nás nedá naplánovat. Komplikované je hlídání, ale i vztahy s přáteli. Kvůli dlouhodobým pobytům v nemocnici mám problémy sehnat práci. Prostě se s péčí o Terezku nedá skloubit. Je to těžké, přesto se nevzdáváme a nikdy nevzdáme.“

 

Další informace najdete na:

www.beneficepro.cz
www.usbband.cz
www.revenium.czPTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.