Abychom ještě lépe naplňovali náš cíl prosadit lepší pracovní zařazení zdravotně znevýhodněných, spouští spolek Revenium a redakce magazínu Inspirante od prosince novou sekci – Poradny Revenia.

Potřebujete se bezplatně poradit s odborníky o tématech souvisejících se zdravotním postižením? Orientovat se v nové životní situaci? Nasměrovat na experty? Budeme tu právě pro Vás.

Jak bude vše fungovat?

Na mailové adresy našich odborníků je možné zaslat otázky a oni Vám na ně odpovědí. Nejzajímavější a obecná témata najdete posléze i na stránkách Inspirante.

Jednou měsíčně bude také vždy jeden z našich odborníků účastníkem online chatu v reálném čase. První se uskuteční ještě před vánočními svátky v pátek 14. prosince.

A jaké poradny chystáme?

Budou čtyři a postupně se přidají další.

Expertem na vzdělávání je Petr Vyhnánek a otázky můžete posílat na: vzdelavaci@revenium.cz

Poradnu kariérní a profesní povede Tereza Moravová: karierni@revenium.cz

Sociálně-právní poradnu povede Nicole Fryčovásocialnepravni@revenium.cz

A díky spolupráci s Českomoravskou stavební spořitelnou povede finanční poradnu Tomáš Kofroň: financni@revenium.cz.

Zasláním dotazu do jedné z poraden Revenia souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Nejzajímavější dotazy mohou být anonymně zveřejněny.

Naše rádce již brzy postupně představíme. Už dnes můžeme představit studentku práv a výraznou spolupracovnici Revenia, Nicole Fryčovou. Zveme Vás ke čtení jejího profilu.


Představení odborníků

Nicole Fryčová

Momentálně jsem studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Právo je všude kolem nás, reguluje naše životy, setkáváme se s ním každý den a je krásné mu hlouběji porozumět, i proto bylo studium práv mojí první a jedinou volbou, kam se vydat po studiu gymnázia.

Prostřednictvím práva mohu pomoci ostatním lidem, kteří se zrovna ocitli v nějakých náhlých nesnázích nebo obtížnější etapě života. Mezi má oblíbená právní odvětví patří pracovní a občanské právo, právo sociálního zabezpečení, zdravotnické právo i ústavní a trestní právo. Velmi mě zajímá proces získávání příspěvku na kompenzační pomůcky, vyřizování příspěvku na péči a invalidní důchody.

Tip: přečtěte si také rozhovor Nicole Fryčová: Jít si za snem má cenu

Tereza Moravová

V současné chvíli pracuji již pátým rokem v oblasti náboru nových zaměstnanců do firmy. Vystudovala jsem obor Andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK a po zhoršení mého získaného postižení zraku jsem se rozhodla vystudovat také obor Speciání pedagogika na PedF UK. Protože jsem na vlastní kůži poznala, že situace osob se zdravotním positžením není v České republice stále utěšená, rozhodla jsem se aktivně této oblasti věnovat. Nejvíce mě baví oblast zaměstnávání osob se zdravotním postožením, protože si myslím, že oblast práce je podstatnou součástí našeho života. Dlouhodobě se proto věnuji edukaci zaměstnavatelů, jak mohou osoby se zdravotním postižením integrovat právě do svých řad.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *