Hostem online chatu na stránkách Inspirante.cz byla v pátek 5. dubna od 13 do 14 hodin Tereza Moravová, která má na starosti kariérní a profesní poradnu.

A kdo je spolupracovnice Revenia Tereza Moravová?

V současné chvíli pracuji již pátým rokem v oblasti náboru nových zaměstnanců do firmy. Vystudovala jsem obor Andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a po zhoršení mého získaného postižení zraku jsem se rozhodla vystudovat také obor Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Protože jsem na vlastní kůži poznala, že situace osob se zdravotním postižením není v České republice stále utěšená, rozhodla jsem se aktivně této oblasti věnovat. Nejvíce mě baví oblast zaměstnávání osob se zdravotním postižením, protože si myslím, že oblast práce je podstatnou součástí našeho života. Dlouhodobě se proto věnuji edukaci zaměstnavatelů, jak mohou osoby se zdravotním postižením integrovat právě do svých řad.7 Komentářů

 1. Profilový obrázek Marie Duben 5, 2019 at 10:02

  Vystupovala jste na letošním INSPu, co vás ve vašem oboru zaujalo?

  1. Tereza Moravová Tereza Moravová Duben 5, 2019 at 13:02

   Dobrý den,
   ano, letošního Inspa jsem se účastnila, ale přiznám se, že jsem neměla příliš prostor vyslechnout všechny prezentace přispěvovatelů. Mám v plánu se s nimi ještě blíže seznámit. Obecně se mi líbí technologické projekty, které usnadňují běžný život (komunikace, sebeobsluha a další) specifickým potřebám daných cílových skupin. Skvělých nápadů je spoustu, ale problém často vidím s finanční injekcí pro tyto nápady. Z pohledu zaměstnávání se mi velice líbil projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, Návštěvy potmě. Tam spatřuji významnou společenskou přidanou hodnotu.

 2. Profilový obrázek Anonym Duben 5, 2019 at 13:04

  Co když velký zaměstnavatel nedeklaruje místo jako vhodné pro OZP? Má cenu se o něj ucházet, když si myslím, že vyhovuji požadavkům?

  1. Tereza Moravová Tereza Moravová Duben 5, 2019 at 13:11

   Dobrý den,

   určitě ano. A zvláště, když z Vašeho pohledu splňujete zadané požadavky. To, že v inzerci není zvýrazněno, že pozice je vhodná i pro OZP/OZZ neznamená, že by ji takový člověk nemohl vykonávat. Určitě bych se nebála posílat svoje životopisy i na místa, která nejsou specificky označena. Nic tím neztratíte, naopak můžete pouze získat. Minimálně Vám napíší, že upřednostnili někoho jiného.

 3. Profilový obrázek Eva Duben 5, 2019 at 13:10

  Pracujete v Komerční bance. Má banka nějaký dlouhodobý plán (strategii) jak zvyšovat počet OZP kolegů?

  1. Tereza Moravová Tereza Moravová Duben 5, 2019 at 13:16

   Dobrý den,

   dnes tu nejsem za zástupce Komerční banky, ale za odborníka, který se věnuje problematice zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Nemohu proto v tomto směru přímo za banku vystupovat. Nicméně obecně mohu zmínit, že na zvyšování počtu kolegů se zdravotním postižením se neustále pracuje a hlavně díky osvětové komunikaci se daří počty navyšovat.

 4. Redakce Redakce - Site Author Duben 5, 2019 at 14:01

  Děkujeme všem za zaslané dotazy. Pokud jste nestihli online chat, můžete kdykoliv využít e-mailovou poradnu Terezy Moravové na adrese karierni@revenium.cz.

  Přejeme pohodový víkend! 🙂