Znáte Janu, Honzu, Terku a Sáru? Příjmením Chvojkovi? 🙂 Skvěle, tak to už určitě sledujete jejich rozlet do života v celoročním projektu neziskovky Revenium a magazínu Reportér „Šlápněte s námi do pedálů.“ Nikdo by do ničeho nešlapal, nebýt partnerství s ČMSS (Českomoravská stavební spořitelna) a také záštity ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Děkujeme všem, co v tom jedou s námi! 🙂

Propásli jste začátek? Nevadí, přečtěte si tiskovou zprávu, úvodní článek Marka Šálka z Reportéra nebo mrkněte na hromadu fotek. Počtěte si také o návštěvě Jany Chvojkové v Klubíčku.

Jste zvědaví, co bude dál a chcete být častěji u toho? Tak jo.

Na Inspirante přinášíme od března každý týden telegrafické novinky od Chvojkových. Čím žijí, co zmákli a na co se chystají.

A tady jsou všechny zápisy:

Pátek 15. března 2019

 • Jana i Terča se vzpamatovávají po nemoci, měly zánět průdušek. Jenže skolit se nenechají, protože Terču čeká její první pátek ve stacionáři v Dobromysli. Holky, myslíme na vás, je to velký krok. 🙂 Zároveň Jana číhá na první lekci autoškoly a rozhodila sítě kvůli dalším případným nabídkám práce.
 • Manžela Honzu čeká koncem března větší vyšetření v IKEMu, navíc celá rodina je v intenzivnějším kontaktu s lékařskými kapacitami a má tak možnost nechat si vysvětlit vše, co půjde.
 • Jany maminka souhlasila s tím, že rodině poskytne dočasný azyl, kdyby to vypadalo na přestavbu stávajícího bydlení. Takže žádné kameny z Točníku, ale spíš oheň rodinného krbu! 🙂

Pátek 8. března 2019

 • Jana zařídila Terče jeden den volna ve škole. Ta tak bude moci být každý čtvrtek ve stacionáři v Dobromysli. Finální podoba se ještě ladí, ale osamostatňování začíná!
 • Honza se objednal ke kapacitě v IKEMu a zašel na Úřad práce, kde ho zase nic nepřekvapilo. 🙂
 • Jana čeká na první lekci autoškoly.

Pátek 1. března 2019

 • Jana bude řídit! Ve středu odnesla přihlášku do autoškoly. A nikdo další to kupodivu neodnesl. ☺ Ani manžel Honza, který se připravuje na další konzultaci u doktora.
 • Pár odborníků už se vrhlo na papírování rodiny Chvojkových. Pod drobnohledem jsou lékařské zprávy, zprávy ze sociálky a úřadu práce, i veškeré dokumenty k financím a bydlení. Čekáme, co z toho vyleze. Zatím je to papíry : Chvojkovi 1:0, ale to se jistě změní. 🙂
 • Díky legislativní změně už Chvojkovi dostávají celou dávku hmotné nouze v penězích. Odpadá tak potupné a nepříjemné vyzvedávání stravenek. Jupí!
 • Terča by do stacionáře mimo domov šla hned, ale Jana to ještě musí probrat zleva zprava a zvyknout si na to, že se to fakt stane. Nejspíš v Dobromysli, kam se taky chystá na schůzku.
 • Jana sepsala svůj první životopis. Sice v ruce, ale to se taky počítá! Teď ho jen přepsat na počítači. Nešlo by ho jen vyfotit a poslat? Nešlo. 🙂
 • Dostává i jiné nabídky práce, ale zatím se to vždy na něčem zadrhne, většinou organizačně. Ale ono je důležité mít z čeho vybírat!
 • Jana dostává nabídku pracovat v Klubíčku, ale nakonec ji odmítá. Uvědomí si totiž, že chce v práci být bez holek, aby si opravdu vyčistila hlavu a byla tam sama za sebe.
 • Terča se začíná léčit na endokrinologii, protože i když je pod dohledem výživáře, její váhu se nedaří udržet na uzdě.
 • Honza je po operaci dlouhodobě v rekonvalescenci, Jana má také drobné zdravotní komplikace.

 

Foto: archiv rodiny Chvojkových2 Komentářů

 1. Profilový obrázek Jana Ridrichová Březen 2, 2019 at 11:19 pm

  Ahoj ráda bych vám nějak jáni pomohla ale nevím jak mám vás ráda jste super rodina PS pozdravuje vás venda držíme palce ať vám vše vyjde pa Jana Ridrichová

  1. Profilový obrázek Jana Chvojková Březen 8, 2019 at 6:47 pm

   Jani moc děkujeme snad jen tím ze nám budete držet palce v našich rozhodnutí

PTEJTE SE

Pole e-mail a jméno jsou nepovinná.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.